Wielofunkcyjna kawa mielona

Miłośnicy kawy zawsze znajdą czas na wypicie filiżanki ulubionego naparu. Każdy, kto kocha kawę, przyzna, że sposób jej przyrządzenia jest bardzo ważny i nie należy oszczędzać na ulubionym rodzaju ziaren.  Wiele osób zastanawia się, czy warto kupować kawę mieloną. Czy może ona mieć wspaniały aromat i sprawdzić się w niektórych sytuacjach lepiej niż tradycyjna ziarnista?

Dobra z samego rana

Przed wyjściem do pracy czy na uczelnie warto poprawić sobie humor kawą. Jednak wizja wcześniejszego mielenia świeżych ziaren często sprawia, że odechciewa się zaparzenia sobie filiżanki gorącego napoju. To w końcu oznacza poświęcenie cennych porannych minut! Rano, gdy jesteśmy zaspani i grozi nam spóźnienie, nie powinniśmy marnować czasu na dodatkowe czynności. Kawa ziarnista, której przygotowanie jest zdecydowanie dłuższe i wymaga większej ilości wykonywanych kroków, jest idealna w leniwy weekend czy popołudnie. Rano warto jednak zaoszczędzić choć kilka chwil poprzez wsypanie łyżeczki czy dwóch już wcześniej zmielonej kawy. Ma ona nadal wyjątkowy smak oraz aromat i świetnie obudzi i przygotuje na cały dzień wyzwań.

Wygodna do zabrania

Na wczasach czy podczas weekendowego wypadu nadal nie trzeba rezygnować z możliwości zaparzenia sobie kawy. W większości wynajmowanych pokojów i apartamentów czajnik jest podstawowym wyposażeniem, a jeśli nie, to warto podpytać o niego w recepcji. Na pewno jeden znajdzie się także we wspólnej kuchni dla wszystkich gości danego obiektu. Wakacje to często długie godziny zwiedzania i przeżywania niesamowitych przygód, dobrze jest więc nie musieć ucinać sobie popołudniowej drzemki wynikającej ze zmęczenia. Wystarczy kubek zaparzonej pysznej mielonej kawy i wszystko na urlopie staje się perfekcyjne. Kawa mielona jest naprawdę łatwa do zabrania nawet w odległe miejsca, a jej przygotowanie to przecież tylko minuta! W związku z czym nie trzeba rezygnować z niej pod żadnym pozorem.

Świetna nie tylko do picia…

Tak dobrze rozdrobniona kawa nadaje się do posypywania ciasta, dodawania do pieczenia kawowych biszkoptów oraz torcików, czy produkcji kawowych lodów domowych. Są też wykwintne bezy kawowe, sosy do deserów, wymieniać można długo… Liczba przepisów, do których można dodać odrobinę tego proszku, jest imponująca, w związku z czym warto zawsze mieć choć jeden słoiczek w swojej kuchni.

Mielona kawa ma wiele zalet i może wykorzystywana być wszędzie, gdzie tylko mamy ochotę na napicie się kawy. Jest niezwykle praktyczna i wcale nie odbiega mocno od kawy ziarnistej. Wiele osób właśnie ze względu na szybkość jej zaparzenia oraz praktyczność ceni ją nawet bardziej niż tradycyjną.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *